eMlodziez.pl: Portal dla młodzieży!

Portal społecznościowy dla młodzieży: lifestyle, muzyka, komputery, gry, zdrowie i uroda, sport. Dołącz do nas i publikuj swoją twórczość audiowizualną.

: webcraze.de

Okulary 3D i Gogle VR w grach FPP

Napisane 07.11.2020 przez admin

Tagi: google vr, okulary 3d, virtual reality, gry, fpp, komputery, sklep, warszawa,

Okulary 3D do gier FPP/S. Najlepsze Gogle VR dla gracza FPS.

Miłośnicy gier typu FPP, takich jak Quake lub Counter-Strike, godzinami przebywają w wirtualnym świecie. Jednym z pomysłów, aby wrażenia z takiej zabawy uczynić bardziej realistycznymi, jest nadanie głębi generowanym komputerowo światom - przy użyciu specjalnych okularów 3D. Okulary 3D VRJoy, wykorzystując migawki LCD oraz specjalny sterownik VRCaddyMe, zmieniają obraz zwykłych gier 3D, zgodnych z Direct3D lub OpenGL z "płaskiego" w stereoskopowy. Obraz w wersji "stereo" jest generowany poprzez wprowadzenie przesunięcia względem siebie linii parzystych i nieparzystych. Specjalne migawki LCD przesłaniają na przemian obraz docierający do każdego oka. Do uzyskania zadowalającego efektu trzeba mieć monitor, który bez problemu oferuje częstotliwości odświeżania powyżej 100 Hz. Przy takim odświeżaniu monitora otrzymamy 50 Hz z każdej migawki LCD. Wykorzystując gry Quake Arena (OpenGL) i Citizen Kabuto (Direct3D), można sprawdzić, jak sprawuje się opisywane urządzenie. W obu przypadkach uzyskamy zadowalający efekt głębi. Okulary 3D a dokładnie opisywany przez nas model VRJoy jest więc ciekawą ofertą. Musimy  jednak przed zakupem urządzenia przestrzec osoby źle znoszące długie obserwowanie stereoskopowych obrazów. Gogle wirtualnej rzeczywistości jako pierwsza wyprodukowała firma Oculus, sposobem na realizację pomysły stworzenia wirtualnych gogli była publiczna zbiórka pieniędzy na ten cel, po uzbieraniu około 2,5 mln dolarów przystąpiono do opracowania gogli. Finalna wersja gogli dla klientów czyli Oculus Rift CV1 ukazała się w dniu 28 marca 2016 r. Oczywiście za sukcesem tych gogli oraz świetną jakością stał nie byle kto tylko sam John Carmack, któremu wszyscy fani FPSów zawdzięczają nie tylko gogle ale cały świat gier i efektów 3D, które John wdrażał w takich tytułach jak Quake czy Doom. Na koniec trochę suchych faktów technicznych o goglach Oculusa - okulary mają 2 ekrany po jednym na każe oko z rozdzielczością 1080x1200 i częstotliwością 90Hz, gra się w nich naprawdę bardzo przyjemnie.

Okulary 3D lub Gogle Virtual Reality są dostępne w dużych sklepach gamingowych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, praktycznie we wszystkich miastach w Polsce, można je także zamawiać przez sklepy online.


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

: rozwiązania SAIO

: intervista.ovh