eMlodziez.pl: Portal dla młodzieży!

Portal społecznościowy dla młodzieży: lifestyle, muzyka, komputery, gry, zdrowie i uroda, sport. Dołącz do nas i publikuj swoją twórczość audiowizualną.

Meble w stylu skandynawskim?

Napisane 16.03.2021 przez admin

Tagi: meble-skandynawskie, stolik, biurko, szafki, wyposażenie-wnętrza, projektowanie-wnętrz, design, produkcja-mebli, fotel-biurowy, łóżko, mieszkanie, biuro, hotel, salon, sypialnia, pokój-dziecięcy, piwnica, garaż, pokój-młodzieżowy, kuchnia, pracownia, gabinet, przedpokój,

Każde mieszkanie, biuro czy hotel dba o wystrój wnętrza, meble są jednym z podstawowych elementów, które budują wizerunek tych miejsc.

Tym razem zastanowimy się skąd tak duża popularność mebli w stylu skandynawskim w hotelach i biurach? Czy poczucie estetyki naszych północnych sąsiadów jest naprawdę takie wyjątkowe? Design i całe wzornictwo skandynawskie od dawna było podporządkowane zasadzie łączenia funkcjonalności z estetyką, z naciskiem na tę pierwszą. Przede wszystkim ma być praktycznie, funkcjonalnie „jeżeli tworzysz zadaj sobie pytanie co nowego wnosisz” tak mawiał klasyk wzornictwa skandynawskiego.  Obserwując takie marki jak IKEA, Volvo czy Nokia nie trudno odgadnąć, że sukces tkwi w prostocie, funkcjonalności i umiarze. Dla osób interesujących się sztuką wzorcem skandynawskiego stylu będzie Carl Larsson, który w swoich obrazach przedstawiał rodzinny dom urządzany przez swoją żonę. Dzieła te są pełne lekkości czyli światła, naturalnych faktur i jasnych kolorów. Skandynawowie uwielbiają naturalne materiały. Mieszkania budują i urządzają z naturalnych materiałów jak drewno, bawełna czy len a wykończenia ich podkreślają naturalną skórą i kamieniem. Skandynawskie wzornictwo podbiło serca nie tylko artystów ale również designerów projektujących na całym świecie nie tylko meble ale również samochody czy elektronikę. W katalogach wnętrzarskich często oglądamy wybuchowe mieszanki różnych inspiracji, często zamierzeniem końcowym jest uzyskanie efektu szykowności, stylu i prestiżu, które ze z prawdziwym stylem skandynawskim nie ma nic wspólnego. W stylu skandynawskim nie projektuje się mebli czy wnętrz na pokaz, by podkreślić status społeczny lub majątek właściciela, projektuje się by umożliwić wygodne życie, często aranżując stare meble poprzednich pokoleń, to dosyć charakterystyczna cecha Skandynawów, że szanują rzeczy i nie wyrzucają ich, bo nastała nowomoda.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *